Графік роботи call-центра:

пн вт ср чт пт
9:00 - 20:00
сб
10:00 - 16:00
нд
10:00 - 16:00
фірмовий магазин
м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
точка видачі
м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Каталог
Imprese Блог Чи варто встановлювати змішувач самому і як це зробити своїми руками?
Чи варто встановлювати змішувач самому і як це зробити своїми руками?

Чи варто встановлювати змішувач самому і як це зробити своїми руками?

Змішувач, є тим сантехнічним пристроєм, який в день використовується величезна кількість разів. Ми включаємо воду для приготування їжі, миття посуду, прибирання та гігієнічних процедур, при цьому все навантаження йде на пристрій для змішування води. А низька якість системи водопостачання може привести до поломки змішувача і термінової його заміни. Ванна кімната - місце, де змішувач працює з великими навантаженнями, виконуючи велику кількість циклів включення/вимикання подачі води. Адже вранці вся сім'я вмивається і чистить зуби, протягом дня миють там руки, а ввечері виконують гігієнічні процедури. Давайте розглянемо пристрій і процес установки змішувача у ванній покроково.

Особливості пристрою змішувачів для ванної

Часто через маленьку площі ванних кімнат встановлюють один змішувач з довгим поворотним гусаком, використовуючи його і для ванної і для умивальника. Процес монтажу поворотних змішувачів Imprese такий же, як і звичайного змішувача, тільки встановлюється шланг з лійкою.

Особливості пристрою змішувачів для ванної

Існує кілька видів змішувачів:

 1. Одноважільні, управління проводиться одним важелем, контролюючим температуру і натиск води. Матеріали їх виготовлення різні, але найбільш популярні — латунні змішувачі, бронзові і з нержавіючої сталі.
 2. Двохвентильні, надійні довговічні змішувачі, керують напором і температурою води за допомогою двох вентилів.
 3. Термостатичні змішувачі - найбезпечніші, виключають ймовірність виникнення опіків. Користувачем задається певна температура вихідного потоку води, яка не змінюється при будь-яких впливу ззовні.
 4. Сенсорні, найбільш гігієнічні, так як контакт рук з корпусом пристрою не відбувається. Подача води виконується при піднесенні рук до зони дії датчиків, а вимикається автоматично.

Будова змішувача будь-якого типу, майже однакове і відрізняється керуючим елементом, розміром і дизайном.

існує кілька видів змішувачів

Стандартний змішувач складається з:

 • Корпусу литого або з поворотним виливом. Литі змішувачі Imprese є більш надійними, ніж з поворотним виливом, але їх установка можлива тільки в конкретному вузлі, або на ванні, або на умивальнику. Та й площа роздачі води задоволена маленька, що може доставляти незручності.
 • Аератора на носику гусака, очищає воду від грубих домішок і створює рівний потік води.
 • Силіконових і гумових ущільнювачів, що виконують герметизацію.
 • Трубок для підведення холодної та гарячої води.
 • Кріплень.
 • Картриджа або кулькового механізму, безпосередньо виконують змішування води різної температури.
 • Ексцентриків.
 • Декоративних накладок.
 • Перемикача на душ. Перемикання на душ здійснюється людиною, а при виключенні води, душ автоматично перемикається на кран.
 • Душовий шланг з лійкою для душу.

Причин поломки змішувача безліч: низька якість матеріалу, поломка картриджа через низьку якість води, псування гумових кілець і прокладок, але всі вони призводять до часткової або повної заміни пристрою.

Стандартний змішувач

Монтаж змішувача у ванній, може зробити будь-який чоловік з певним набором інструментів. Винятком може бути монтаж термостатичного, сенсорного змішувача та інших їх різновидів вбудованого типу.

Що потрібно для установки змішувача у ванній

По-перше, необхідно бажання і настрій.

По-друге, набір інструментів, який знайдеться у кожного чоловіка:

 1. розвідний ключ;
 2. викрутки хрестоподібна і плоска;
 3. фум-стрічка або ізолента;
 4. і звичайно, сам новий змішувач.

Перед установкою нового, спочатку потрібно зняти старий змішувач, для цього:

 • Щоб не пошкодити поверхню ванни інструментами, застеліть її щільною тканиною або папером. Так інструменти і деталі можна розташувати у ванній без побоювань, що ви її подряпаєте.
 • Перекриваємо подачу холодної і гарячої води в квартирі.
 • Відкриваємо кран - з нього стікають залишки води.
 • Гайки відкручуйте акуратно, намагаючись не зірвати різьблення. Пробуйте обидва напрямки, якщо змішувач дуже старий гайки можуть закручуватися проти годинникової стрілки.
 • Знімаємо змішувач, декоративні накладки і якщо треба, то і ексцентрики. Якщо вони не іржаві, не пошкоджені, то їх краще залишити, так як відкручування може привести до поломки водорозеток, а їх заміна влетить вам в копієчку.

Що потрібно для установки змішувача у ванній

Півсправи зроблено - старий змішувач демонтований, можна приступати до установки нового агрегату.

Установка змішувача у ванній

Якщо ви замінюєте ексцентрики, то спочатку зробіть їх установку в розетки водопровідних труб. Ущільнення і герметизацію різьблення зробіть сантехнічним льоном або фум-стрічкою. Вкрутіть перехідники, розташувавши їх в однаковому положенні на відстані 15 см один від одного і однаковій відстані від стіни. Їх положення можна буде відрегулювати в процесі установки змішувача. Для цього майже до упору закрутіть один ексцентрик, а другий - на половину. Розглянувши їх положення, коригування виконуйте ексцентриком, вкрученим наполовину, щоб не зірвати різьблення вже вкрученого.

Після виконуємо установку декоративних кілець на ексцентрики, ця маніпуляція проводиться руками без інструментів.

Починаємо монтаж змішувача. На розвідний ключ намотуємо щільну тканину, для запобігання утворенню подряпин при закручуванні гайок. Для ущільнення також використовуємо льон або стрічку. Величина висоти установки змішувача залежить виду змішувача і переваг користувачів. Вручну виробляємо установку шланга до перехідника на душ, а після на нього накручуємо душову лійку.

Установка змішувача у ванній

Перевіряємо роботу пристрою, включивши воду. Збільшення напору виробляєте плавно, щоб стрибок тиску в трубах не привів до течі нового змішувача. Якщо все працює і немає протікання-значить ви впоралися із завданням!

Якщо ви так і не зрозуміли, як встановити змішувач у ванній або просто не хочете морочитися, то викличте фахівця додому. Сьогодні існує безліч фірм, що надають різні послуги: від заміни змішувача до ремонту пральної машини.

Здійснити вибір і покупку сантехнічних пристроїв для всієї квартири, ви можете на нашому сайті Imprese, попередньо вивчивши їх характеристики, властивості, відгуки та ціни. При виникненні питань фахівці магазину допоможуть вам.

13.03.2020
210 переглядів